Офіційний представник України у:

Вступ УТФРМ в Європейські реабілітаційні інституції

Шановні колеги!

Прошу розглянути нижче викладене посилання на інформацію щодо вступу України, в особі ГО «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини», до складу Європейських Секції та Ради Фізичної та Реабілітаційної Медицини (ФРМ) Європейського Союзу Медичних Спеціалістів. Дану подію можна вважати першим стратегічним успіхом української реабілітації.

Маю надію, що Секція та Рада сприятимуть розвитку медичних лікарських реабілітаційних спеціальностей в Україні у відповідності до вимог ЄС.

Щиро дякую за підтримку впродовж року та рухаємось вперед!!!

Голова Правління ГО

«Українське товариство фізичної

та реабілітаційної медицини»,

д. м. н., професор Владимиров О. А.

Вступ України до Європейських Секції та Ради ФРМ

05 вересня 2015

Нарешті перші стратегічні успіхі української реабілітації…

IMG_2032.JPG20150904_125245.jpgIMG_2015.JPG

03-05 вересня 201року відбулась Генеральна Асамблея Секції та Ради Фізичної та Реабілітаційної МедициниЄвропейського Союзу Медичних Спеціалистів. Це найстаріше медичне недержавне об`єднання Европи (понад 50 років), до якої входять країни Евросоюзу та окремі країни Європи за його межами.

Завдяки послідовній організаційний підтримці Міністерства охорони здоров`я України, зокрема заступників Міністра охорони здоров`я Ігоря Перегінця та Віктора Шафранського, реабілітаційний напрям країни є першим, представленим у цій впливовій медичній европейській організації.

Як відомо, більше року велика кількість різних державних та волонтерських організацій України прикладає назвичайних зусиль для надання реабілітаційної допомоги постраждалим у трагічних подіях на сході. Існуюча система реабілітації в країні виявилась неможливою єфективно виконати свої безпосередні функції та зазнала повного колапсу. Внаслідок цього країни Евросоюзу здійснюють точкову реабілітацію окремих поранених. Але системні внутрішні зміни в країні в цьому напрямку нажаль досі не відбулися.

Звичайно, робота, що має бути зробленою, величезна та буде тривати не один рік. Починаючи із визначення нових назв реабілітаційних спеціальностей та професійних компетенцій майбутніх фахівців (згідно до європейських та світових вимог), відповідних змін у системі освіти, штатному розкладі та структурі медичних установ, що мають надавати реабілітаційні послуги - стратегічні цілі, до справ “тепер та зараз”, направлених на швидке надання допомоги постраждалим наявними силами та кадрами в існуючих складних умовах…

До складу Секції та Ради Фізичної та Реабілітаційної Медицини (ФРМ) входять підрозділи, що займаються професійними компетенціями, уніфікацією освіти лікарів з реабілітації, організацією сучасної системи надання реабілітаційної допомоги (комітети з освіти, клінічних стосунків та професійної практики). В 2007 році Європейською Секцією та Радою ФРМ видано White Book on Physical and Rehabilitation Medicine in Europe, що є фундаментальною основою розвитку даного медичного напрямку, який буде перероблений та поновлений до 2017 року.

Організація щільно співпрацює із Всесвітньою Організацією Охорони здоров`я на глобальному та європейському рівнях, виконуючи завдання в рамках Глобального Плану Дій ВООЗ на 2014-2021 роки “Ліпше життя для осіб з обмеженими можливостями”, зокрема сумісного рабочого плану Всесвітнього Товариства Фізичної та Реабілітаційної Медицини та ВООЗ на 2014-2017 роки по наданню допомоги у розвитку систем реабілітації в розвиваючихся країнах. Відповідно до цього, Офісом ВООЗ в Україні за ініциативою директора д-ра Доріт Нітцан та координатора з Міністерством охорони здоров`я Оксани Сивак створений Субкластер “Обмеження життедіяльності та реабілітація”. Його метою є загальна координація зусиль усіх міжнародних організацій, що надають освітню та методичну допомогу з питань реабілітації та допомоги особам з обмеженими можливостями.

Протягом півріччя принципову позицію щодо початку активного руху до змін системи реабілітації в Україні зайняли громадські організації: Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини, Всеукраїнське товариство нейрореабілітації та Українська асоціація фізичної терапії, які підписали Меморандум про співпрацю, тим самим створив потужну платформу з координації освітніх та представницких зусиль з реабілітації в Україні та на міжнародній арені.

Отже Україна у особі ГО “Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини” увійшла до складу Європейської Секції та Ради ФРМ. Представники України безпосередньо долучились до роботи комітетів з освіти, професійної практики та клінічних стосунків.

Протягом найближчих місяців розпочнеться “навчання вчителів” з фізичної та реабілітаційної медицини на території України та імплементація європейських навчальних програм....