Офіційний представник України у:

Проведення 1-го Національного Конгресу ФРМ.

📆 10.02.2020

12-13 грудня 2019р. відбувся  1️⃣й Національний Конгрес Фізичної та Реабілітаційної Медицини. Ця подія, без сумніву, стала безпрецедентною в розбудові системи реабілітації в Україні, – починаючи від офіційного привітання учасників конгресу Президентом України Володимиром Зеленським,  сто відсотковим виконанням програми конгресу та закінчуючи супер зацікавленістю численних учасників! Так, фактично було зареєстровано 473 особи, проте з урахуванням вільного доступу до Конгресу та фактичного наповнення великої конгрес-зали в перший день -  було ще понад 200 незареєстрованих учасників! Були присутні, окрім лікарів, 36,3% учасників з вищою НЕ медичною освітою (тобто НЕ лікарі), 5% - студенти. 

       Привітання та особиста участь у роботі конгресу 1-го заступника Міністра охорони здоров’я України Андрія Семиволоса, відповідальних працівників Міністерства соціальної політики України, депутатського корпусу Верховної Ради( Ірина Сисоєнко) Національної служби здоров’я, Трастового фонду НАТО( Наталія Мельниченко) – підкреслили надзвичайну важливість конгресу для подальшої розбудови фізичної та реабілітаційної медицини у державі.

       Конгрес був морально та методологічно підтриманий PRM Section & Board of UEMS та ESPRM(Президент – професор Mauro Zampolini (Італія) та член Ради  Klemen Grabljevec (Словенія) -за що велика їм подяка, Дякуємо за активну участь нашим давнім та стратегічним друзям та партнерам: Alvydas Joucevicius (VUL Santaros klinikos) та Aivars Vetra (Rīgas Stradiņa universitāte (Riga Stradins University)), наставнику від ВООЗ по розбудові  української реабілітації, професору Christoph Gutenbrunner (Medizinische Hochschule Hannover/ MHHnova) та стратегічному освітньому партнеру Joerg Wissel (Vivantes Klinikum Spandau) за післяконгресний майстер-клас з введення ботуліничного токсину під УЗ контролем (фактично навчались УЗД локації м'язів).

      Конгрес зібрав 72 спікерів з Італії, Німеччини, Литви, Латвії, Словенії та України. Був представлений реабілітаційний досвід закладів Європи та України. Хочу підкреслити, що і українським учасникам було чим поділитись - за що додаткова подяка реабілітаційним командам, що працюють під керівництвом Mariia Toropchyna, Ростислав Данилков, Alla Pivnyk, Константин Горобец, Татьяна Кулюпина, Олексій Волянський / Андрій Кіх, Oleksii Levkivskyi, Ирина Хмелевская.  

       Окрема подяка за яскраві доповіді та майстер-класи учасникам PRM-Baltic-NATO project та його підтримку NATO Support and Procurement Agency – NSPA, а також групі авторів  за статтю "Понятійний апарат Фізичної та Реабілітаційної Медицини"( «Український журнал фізичної та реабілітаційної медицини» № 1-2, 2019р.) з чіткою та професійною редакцією українського перекладу базової реабілітаційної термінології.  

Дякуємо спікерам за жваві дискусії та відстоювання позицій щодо використання ідеології та інструментів МКФ у реабілітації.

       Висловлюю щиру подяку за суттєву підтримку щодо проведення Конгресу та за особисту участь у його роботі ректору НМАПО імені П.Л.Шупика, академіку НАМН України, професору Юрію Вороненко та  співробітникам кафедри фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини академії: доценту Володимиру Голіку, професору Наталії Владимирової, професору Віталію Губенко, доцентам Аллі Ткаліній, Сергію Федорову, Тетяні Куртян, асистентам Валерії Соловйовій, Костянтину Горобцю.     

      За підсумком роботи Конгресу, була прийнята Резолюція  1-го Національного Конгресу ФРМ, що оприлюднена на сайті ГО УТФРМ.

 

      Голова Організаційного комітету 1-го 

      Національного Конгресу ФРМ,

      завідувач кафедри фізичної та реабілітаційної

      медицини і спортивної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика,

      Голова Правління ГО УТФРМ, професор  

       Олександр Владимиров                                                                                                                                                                                              



 


Всі заходи